Iniciativa Hradec šije roušky: Zájem předčil očekávání

První stovky ústenek už byly distribuovány na potřebná místa. „Za dva dny jsme vydali materiál na 3000 kusů roušek. 535 roušek jsme předali zástupcům Fakultní nemocnice, z toho 50 kusů dětské chirurgii a traumatologii. V nejbližších dnech očekáváme návrat 2000 našitých kusů, které půjdou všechny do Fakultní nemocnice Hradec Králové,“ vypočítává Vrbický a dodává: “Spolupracujeme i s magistrátem města, kam jsme věnovali přes tři stovky roušek, které nebyly pro nemocnici z nejrůznějších důvodů vhodné.“

Podle Vladimíra Paličky, ředitele královéhradecké nemocnice, nemocnice nyní dostatek roušek pro nezbytnou péči o infekční pacienty má, přesto však řada dalších zdravotníků ochranné pomůcky postrádá. Roušky od dobrovolníků tak pomohou ušetřit ochranné pomůcky nezbytné pro péči o pacienty ve velmi vážném stavu. „Situace v Itálii ukázala, že v souvislosti s koronavirem nemocnice doslova kolabují. Naše iniciativa tak nemocnici pomáhá, aby se připravila na možné krizové situace, které mohou nastat v následujících dnech a týdnech,“ vysvětluje pirátský zastupitel.

Do pomoci se zapojilo také Klicperovo divadlo a Divadlo Drak, kde se šijí roušky pro hradeckou radnici. „S magistrátem postup koordinujeme. Jakmile bude dostatečně zásobena nemocnice, budeme roušky dodávat pečovatelům v sociálních zařízeních, řidičům MHD nebo prodavačům. Stále hledáme další dobrovolníky a pomoc můžete i jinak než se šitím. Všechny informace najdete na adrese: www.hradecsijerousky.cz,. Spustili jsme i web www.pomahamehradci.cz/, kde najdete Informace o možnostech, jak můžete v Hradci v době koronavirové krize jako dobrovolník pomáhat,“ uzavírá Vrbický.