INFORMACE Z 8. A 9. ZASTUPITELSTVA

▪️ Koalice na základě usnesení prosazaného Pavlem Vrbickým předložila ke schválení několik opatření ke zlepšení zádrže vody ve městě. Jsme rádi, že se toto důležité téma začíná řešit. Piráti už mají zpracovaných deset prioritních požadavků pro boj s klimatickou změnou, které budou prosazovat po celé volební období.

▪️ Kontrolní výbor v čele s pirátským předsedou Pavel Bulíček se před časem jednoznačně shodl, že se musí změnit praxe vymáhání pohledávek dětských černých pasažérů v MHD. Koalice ale nepochopitelně odmítla návrh, aby dopravní podnik předtím než předá věc k vymáhání advokátní kanceláři sám nejprve dopisem informoval zákonné zástupce dítěte.

▪️ Nepodpořili jsme výběrové řízení na stavbu fotbalového stadionu. Tendr je špatně nastaven a pravděpodobně povede k dalšímu zdržení a zdražení největší městské investice posledních let. Piráti prosazují stadion, který bude investičními a provozními náklady odpovídat finančním možnostem města a bude skutečně multifunkční.

▪️Hradec bude mít náměstí Václava Havla. Zastupitelstvem hladce prošla žádost Univerzity Hradec Králové, aby náměstí uprostřed kampusu neslo jméno po prvním českém prezidentovi.

▪️ Pirátský zastupitel Aleš Dohnal upozornil, že v případě velkých soukromých investičních záměrů je potřeba s developery jednat, aby plánovaná výstavba reagovala na změnu klimatu, už ve chvíli, kdy žádají o služebnosti k technické infrastruktuře.

▪️ Prosadili jsme, aby město začalo rekonstruovat prázdné neobyvatelné byty. První opravené byty budou určeny pro lidi v bytové nouzi z městské ubytovny. Další mohou sloužit jako startovací byty.

▪️ Podpořili jsme další pokračování potřebných projektů odlehčovací služby v Honkově ulici a sportovní haly na Pouchově.

▪️ Město hokejovému Mountfieldu poskytne zálohovou a vyúčtovatelnou platbu na provoz stadionu na příští sezonu. Zároveň má být s Mountfieldem uzavřen dodatek ke smlouvě a spolupráce mezi radnicí a hokejovým klubem probíhat v příštích letech transparentněji.

▪️ Byla potřetí vyhlášena veřejná zakázka na stavební firmu na lávku u Aldisu. Pokud bude tendr opět neúspěšný, musí město najít jiné řešení.

▪️ Nepodpořili jsme odpověď na petici týkající se rekonstrukce ZUŠ Střezina. Vedení města stále přešlapuje na místě a mlží, jak katastrofální stav školy bude řešit.